11-vjeçari kaloi i vetëm kufirin e Ukrainës me të dhënat e familjarëve të shkruara në dorë
11-vjeçari kaloi i vetëm kufirin e Ukrainës me të dhënat e familjarëve të shkruara në dorë 06.03.2022 | 12:00
Heroi i ditës është quajtur një 11-vjeçar nga Ukraina, i cili e kaloi vetëm kufirin për në Sllovaki.
 
Lajmi u publikua edhe nga autoritetet sllovake.
 
11-vjeçari mbante një çantë shpine, një qese dhe një pasaportë dhe kishte një numër telefoni të shkruar në dorën e tij, sipas Ministrisë së Brendshme të Sllovakisë.
Deklarata, e postuar në faqen e Ministrisë së Brendshe sllovake në Facebook të shtunën, shkruan se falë informacionit të shkruar në dorën e djalit dhe në një copë letre që ishte palosur brenda pasaportës së tij, stafi i vullnetarëve arritën të lidheshin me të afërmit e tij në Sllovaki, të cilët më pas shkuan ta merrnin.
“Ai fitoi zemrat e të gjithëve me buzëqeshjen e tij, pa frikën dhe vendosmërinë e denjë për një hero të vërtetë”,- thuhet në deklaratën e ministrisë.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave