Deputetja ukrainase tregon gjerdanin e punuar nga gratë e dhunuara gjatë luftës në Kosovë
Deputetja ukrainase tregon gjerdanin e punuar nga gratë e dhunuara gjatë luftës në Kosovë 13.04.2022 | 10:44
Deputetja ukrainase, Lesia Vasylenko ka shpërndarë në rrjete sociale një video të një gjerdani të bërë nga të mbijetuarat e dhunës seksuale në Kosovë, që e kishte dhuratë nga një koleg.
 
Ajo ka shkruar se nuk i kishte shkuar në mendje se brenda pak javësh do të përballej me dëshmi të përdhunimit të grave dhe vajzave të Ukrainës.
 
“Një muaj më parë një koleg në @PACE_Neës ma dha këtë gjerdan të bërë nga të mbijetuarit e përdhunimit të #Kosovës. Nuk dyshoja se brenda pak javësh do të përballesha me dëshmi të tmerrshme të grave dhe vajzave të #Ukrainës të përdhunuara, të abuzuara dhe të ekzekutuara”, ka shkruar Vasylenko. /arbresh.info/
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave