Netanyahu: Biden sheh interesa të përbashkëta si ne
Netanyahu: Biden sheh interesa të përbashkëta si ne 20.11.2023 | 03:34
Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se administrata amerikane “vazhdon të dërgojë municionet e nevojshme” për Izraelin për luftën e tij në Rripin e Gazës.
 
Netanyahu u prononcua për mediat në Tel Aviv, së bashku me ministrin e Mbrojtjes Yoav Gallant dhe anëtarin e kabinetit të luftës Benny Gantz.
 
Duke theksuar se kanë “bërë përpjekje diplomatike shumë intensive për të mbrojtur dhe siguruar mbështetjen e Shteteve të Bashkuara” që nga dita e parë e sulmeve të Izraelit në Gaza.
 
“Shtetet e Bashkuara, të udhëhequra nga miku ynë i dashur Joe Biden, shohin interesa të përbashkëta me ne. Ai dërgoi në mënyrë speciale për ne aeroplanmbajtëse, nëndetëse dhe marinë. Vazhdon të dërgojë municionet e nevojshme”, tha ai.
 
Duke thënë se “ka pasur një presion të jashtëzakonshëm kundër Izraelit brenda Shteteve të Bashkuara dhe në gjithë botën në javët e fundit”, kryeministri izraelit deklaroi se kanë arritur “t’i shmangin dhe anashkalojnë” disa nga këto presione ndërkombëtare. 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.