Kajtazi denoncon takimin e Naim Tërnavës me mysafirin e tij rus: Ka shumë para dhe ndikim, shteti të aktivizohet
Kajtazi denoncon takimin e Naim Tërnavës me mysafirin e tij rus: Ka shumë para dhe ndikim, shteti të aktivizohet 23.02.2024 | 01:55
Gazetari Vehbi Kajtazi e ka denoncuar publikisht një takim të Myfitut të Kosovës, Naim Tërnavës me kryetarin e Forumit Mysliman Evropian, Abdul-Vahed Niyazov, shkruan Gazeta Metro.
 
Përmes një postimi në Facebook, Kajtazi ka deklaruar se Niyazov ka para dhe ndikim.
 
“Ky mysafiri i Naim Ternavës është rus. Udhëheq një organizate te quajtur Forumi Mysliman Evropian. Ka shume pare dhe ndikim. Ndikimin e ka shtrire edhe tek ne”, ka thënë Kajtazi.
 
Gazetari ka bërë thirrje për aktivizimin e shtetit.
 
“Shteti duhet te riaktivizohet në mënyrë që të shpëtojë shteti. Jemi keq, aq keq sa pas një kohe mund të mos këtë kthese pozitive”, ka thënë ai. “Shihni disa prej te ashtuquajturve imam se çfarë drejtimi janë duke i dhënë besimtarëve në mënyrë që ta kuptoni se çfarë dreqi u ka hyre në shpirt atyre”./gazetametro.net
 
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.