Presidentja Osmani dekoron me Medaljen Presidenciale komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, Benjamin Correl
Presidentja Osmani dekoron me Medaljen Presidenciale komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, Benjamin Correl
27.01.2023 | 16:23
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim një
Jusuf Buxhovi bëhet anëtar i Asociacionit Amerikan të Historisë
Jusuf Buxhovi bëhet anëtar i Asociacionit Amerikan të Historisë
26.01.2023 | 03:50
Historiani Jusuf Buxhovi pranohet anëtar i rregullt i American Historical
Kardinali Simoni mori Medaljen e Kosovës për Humanizëm “Shën Tereza”
Kardinali Simoni mori Medaljen e Kosovës për Humanizëm “Shën Tereza”
24.01.2023 | 04:18
Dje, gjatë një ceremonie në ambasadën e Republikës së Kosovës në Itali,
Lamtumirë Seremb Gjergji!
Lamtumirë Seremb Gjergji!
12.12.2022 | 12:00
Nga sot, në tokën e Kosovës, do të pushojë përjetësisht edhe një njeri i mirë.
Dritat e Krishtlindjes në Pjetërshtan, homazh për gratë e vrara
Dritat e Krishtlindjes në Pjetërshtan, homazh për gratë e vrara
03.12.2022 | 12:00
Pikërisht në nderim të Hamide Magashit, por edhe Sadije Miftarit e cila po
Në “Ditët kundër dhunës”, Kosova përballet me rastet më të rënda të dhunës
Në “Ditët kundër dhunës”, Kosova përballet me rastet më të rënda të dhunës
03.12.2022 | 00:00
Pikërisht në ditën kur filloi fushata globale “16 Ditët e Aktivizmit Kundër
Përurohet shtatorja e Anton Çettës në Kampusin e UP-së
Përurohet shtatorja e Anton Çettës në Kampusin e UP-së
28.11.2022 | 00:00
Në kuadër të manifestimeve për shënimin e festës së 28 Nëntorit, sot është bërë
“Misionarja e bamirësisë”, portreti familjar i Nënës Terezë
“Misionarja e bamirësisë”, portreti familjar i Nënës Terezë
18.11.2022 | 12:00
Me rastin e 25-vjetorit të kalimit në amshim të Shenjtes Nënë Terezë, Drejtoria
Hapet shkolla shqipe në Bex, të Kantonit Waadt, në Zvicër
Hapet shkolla shqipe në Bex, të Kantonit Waadt, në Zvicër
16.11.2022 | 02:22
Vazhdojnë sukseset e “Shkollës Shqipe” në Zvicër. Javën që kaloi u hapën dyert
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave