Baleti Kombëtar me audicion të fëmijëve për premierën ‘Peter Pan’
Baleti Kombëtar me audicion të fëmijëve për premierën ‘Peter Pan’ 29.04.2024 | 03:01
Baleti Kombëtar i Kosovës ka mbajtur sot audicionin me fëmijë për premierën e shfaqjes “Peter Pan”.
 
Vepra e cila vjen nën koreografinë e Olga Pangos, do të jepet më 1 qershor, në Ditën Botërore të Fëmijëve.
 
“Vezullimi në sytë e secilit prej fëmijëve, na obligon të punojmë për një të ardhme më të mirë për ta”, ka shkruar drejtori i institucionit, Sinan Kajtazi.
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave