Ermonela Jaho në krah të Mbretit Charles, në Shtëpinë e Operas Mbretërore
Ermonela Jaho në krah të Mbretit Charles, në Shtëpinë e Operas Mbretërore 20.05.2024 | 15:30
Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho debutoi në “Royal Opera House” (Shtëpinë e Operas Mbretërore), ndërsa shoqërohej nga mbreti Charles.
 
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama përgëzoi këtë arritje të saj, duke publikuar foto nga ky debutim.
 
“Krenar për Shqipet. Ermonela Jaho në krah të Mbretit Charles, pasi mahniti publikun e Londrës në shfaqjen për nder të Sir Antonio-s, i cili largohet pas 22 vitesh si drejtor muzikor i Shtëpisë së Operës Mbretërore”, shkruan Kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetet sociale.
 
Vetë soprano Jaho ka ndarë disa fotografi krah mbretit në rrjetin e saj social.
 
“Një natë shumë e veçantë në Royal Opera House, për të shprehur respektin tim së bashku me kolegët e mi dhe madhërinë e tij Mbretin Charles, për maestron tonë të dashur Toni Papanno. Të gjithë e ndjejnë, kur i duan”, ka shkruar Jaho.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,