La Fazani me “Oj Kosovë” shpallet fitues i edicionit të parë të Festivalit të Këngës
La Fazani me “Oj Kosovë” shpallet fitues i edicionit të parë të Festivalit të Këngës 30.10.2023 | 02:24
Arbër Salihu, i njohur si La Fazani, ka fituar edicionin e parë të Festivalit të Këngës në RTK.
 
Juria e edicionit të parë të Festivalit të Këngës në RTK, ka përzgjedhur këngën “Oj Kosovë” si fituese në edicionin e parë të këtij festivali.
 
Pos çmimit të parë, kënga e Arbër Salihut  ka marrë  edhe Çmimin e Kryeqytetit.
 
Festivali i Këngës në RTK ka zgjatur për tri netë me radhë.
 
Ky festival do t’i shërbejë Kosovës edhe për ta zgjedhur përfaqësuesin e saj në Eurovision viteve të ardhshme. /Reporteri.net/.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave