Ndërron jetë kolosi i letrave shqipe, Ismail Kadare
Ndërron jetë kolosi i letrave shqipe, Ismail Kadare 01.07.2024 | 13:39
Ka ndërruar jetë sot në orët e hershme të mëmgjesit Ismail Kadare. Autori më i madh yni dhe prozatori kolos i letrave shqipe e filloi karrierën së pari si poet e më pas si dramaturg e autor.
 
Me studime në Moskë dhe miqësitë e gjata ai ishte nga shkrimtarët më të veçantë, duke qenë në të njëjtën kohë dhe disident.
 
Nga veprat e tij më të njohura mund të veçojmë «Gjeneralin e ushtrisë së vdekur» dhe poezinë tashmë aq të famshme «Mall».
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave