Emocionuese-tifozët e Besiktasit hedhin arusha pelushi për fëmijët e prekur nga tërmeti
Emocionuese-tifozët e Besiktasit hedhin arusha pelushi për fëmijët e prekur nga tërmeti 27.02.2023 | 04:04
Futbolli turk ka rifilluar këtë javë me ndeshjet e Superligës, pas disa javësh ndërprerje si pasojë e tërmetit tronditurës që goditi Turqinë.
 
Por nismat sensibilizuese të komunitetit të futbollit nuk kanë marrë fund dhe këtë e treguan më së miri tifozët e Besiktashit sot në ndeshjen ndaj Antalyaspor.
 
Tifozët kishin mbushur stadiumin “të armatosur” në Stamboll dhe kur ora lokale shënonte 16:17, ata lëshuan mbi fushën e lojës një rrebesh me lodra.
 
Beşiktaş - Antalyaspor maçı, dakika 04.17: Depremzede çocuklar için sahaya oyuncak yağdı pic.twitter.com/Za6TwdaG2B
 
— Independent Turkish (@TurkishIndy) February 26, 2023
 
Thuajse të gjithë kishin blerë dhe marrë me vete lodra të cilët i hodhën në fushën e lojës, duke ndërprerë për disa çaste ndeshjen.
 
Kjo ishte një dhuratë për fëmijët në zonat e goditura nga tërmeti, të cilët si pasojë e shkatërrimit, kanë mbetur pa lodra.
 
Lojtarët, por edhe gjyqtarët dhe zyrtarët u afruan dhe larguan lodrat duke pastruar fushën teksa duartrokitnin tifozerinë.
 
Disa lojtarë, mes të cilëve edhe kapiteni Çenk Tosun i Beshiktashit, nuk mbanin dot lotët nga ky gjest i veçantë i mbështetësve të ekipit vendas, por edhe atyre të Antaliaspor të cilët iu bashkuan kësaj nisme emocionuese.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Video 
List of videos
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave