Ju kujtohet filmi ikonik Pipi Çorapegjata? Kështu duket sot aktorja e famshme
Ju kujtohet filmi ikonik Pipi Çorapegjata? Kështu duket sot aktorja e famshme 22.05.2023 | 01:23
Inger Nilsson, një aktore nga Suedia, ishte e para që ringjalli vajzën e famshme, Pippi Longstocking.
 
Në vitin 1970 u filmua një serial dhe një film i bazuar në librin me të njëjtin emër të shkrimtares suedeze për fëmijë Astrid Lindgren.
 
Edhe pse ka kohë që e kemi parë në ekranin e vogël në një histori që ndërthur realitetin me imagjinatën, besojmë se buzëqeshja e dallueshme e aktores do t’ju kujtonte menjëherë me vajzën e pazakontë, personazhin më të famshëm të trilluar.
 
Katrin Inger Monika Nilsson është 63 vjeç dhe sot jeton në Stokholm dhe punon si sekretare. Herë pas here shfaqet në shfaqje teatrale.
 
Për rolin e Pippi Longstocking me të cilin u rritën shumë fëmijë, ajo fitoi çmimin TP de Oro për “Personazhin më të njohur” në 1975./GazetaSinjali/
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave