Ushtari hodhi vetën në erë për të ndaluar përparimin e ushtrisë ruse, Latifi: Oso Kuka i Ukrainës
Ushtari hodhi vetën në erë për të ndaluar përparimin e ushtrisë ruse, Latifi: Oso Kuka i Ukrainës 26.02.2022 | 10:59
Emrin e Vitaly Skakun sot e mësoi e gjithë bota. Inxhinieri në ushtrinë ukrainase hodhi vetën në erë në një urë për të ngadalësuar përparimin e ushtrisë ruse.
 
Heroizmi i Skakun u duartrokit anë e mbanë botës demokratike.
 
Në Kosovë, profesori universitar Blerim Latifi, e ka krahasuar ukrainasin me Oso Kukën.
 
“”Oso Kuka” i Ukrainës. Për ta ndaluar avancimin e tankeve ruse i riu Vitaly Skakun qenka martirizu duke hedhur veten në erë bashkë urën nga do të kalonin ato.”, shkroi Latifi në llogarinë e tij në Facebook.
 
“Veç dashuria e pakusht për lirinë e atdheut, mundëson heroizma të tillë”, shtoi ai.
 
Shqiptari Oso Kuka i rrethuar nga malazezët në Vraninë kishte hedhur vetën në erë.
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave