Ambasadori i Kosovës në Belgjikë, Astrit Zemaj merr pjesë në pesë vjetorin e i Shënjtërimit të Shën Nënë Terezës
Ambasadori i Kosovës në Belgjikë, Astrit Zemaj merr pjesë në pesë vjetorin e i Shënjtërimit të Shën Nënë Terezës 05.09.2021 | 12:00
Ambasadori i Kosovës në Belgjikë, Astrit Zemaj së bashku me ambasadoren e Shqipërisë, Suela Janina kanë qenë të ftuar nga Don Kastriot Idrizit dhe të “Bashkësisë Katolike Shqiptare të Belgjikës” në Kishën “Notre-Dame de Laeken” në Bruksel.
 
Ata janë ftuar në meshën solemne të mbajtur në gjuhën shqipe me rastin e pervjetorit të pestë të Shenjtërimit dhe Festës së Shën Nënë Terezës, transmeton Indeksonline.
 
Postimi i plotë i Astrit Zemajt:
 
Pesë vjetori i Shënjtërimit të Shën NËNË TEREZËS.
 
Sot me ftesë të Don Kastriot Idrizit dhe të “Bashkësisë Katolike Shqiptare të Belgjikës” në Kishën “Notre-Dame de Laeken” në Bruksel, së bashku me Ambasadorën e Shqipërisë, znj.Suela Janina, pata nderin dhe kënaqësinë të marr pjesë në Meshën solmene të mbajtur në gjuhën shqipe me rastin e pervjetorit të pestë të Shenjtërimit dhe Festës së Shën Nënë Terezës.
 
“Unë jam vetëm një laps në duart e Zotit” – SHËN NËNË TEREZA./Indeksonline/
 
 
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,