Rama nderon kameramanin Kllokoqi që i tregoi botës masakrën e Reçakut
Rama nderon kameramanin Kllokoqi që i tregoi botës masakrën e Reçakut 16.01.2024 | 15:30
Kryetari i kryeqytetit, Përparim Rama i ka dhuruar sot mirënjohje kameramanit, Sylejman Kllokoqi, i cili filmoi masakrën e Reçakut dhe i tregoi botës për tmerrin e 15 janarit 1999.
 
Në atë kohë Kllokoqi ishte kameraman në agjencinë e lajmeve ‘Associated Press’.
 
Kryetari Rama tha se ka nderin t’i ndan mirënjohje kameramanit Kllokoqi për punën që ai ka bërë gjatë luftës së fundit në Kosovë.
 
“Si kryetari i kryeqytetit e kam nderin me e shpreh mirënjohjen në emër të administratës të Kryeqytetit, në emër të qytetarëve të cilët i reprezentoi për punën e madhe që keni bërë, e cila me siguri ka qenë një pikë kthyese për të gjithë popullin tonë..01’49 Çka keni bë ju është shumë më madhore, nuk mundemi me asgjë me ju shpërblyer çka keni bërë,” tha Rama.
 
Kllokoqi ka rrëfyer të gjithë historinë e jetës së tij gjatë luftës në librin “Në 7 lufta”.
 
Sylejman Kllokoqi shtoi se është hera e parë që merr një shpërblim nga institucionet e Kosovës. E këtë mirënjohje ai e quajti ‘si çmim Oscar’.
 
“A ka më mirë se nga kryetari i qytetit tim të marrë një mirënjohje, kjo është hera e parë nga institucionet që marrë një shpërblim. Prandaj me të vërtetë kur më erdh ky lajm dje ishte për mua një dhuratë pothuajse si Oscar, s’e qyteti po të nderon”, shtoi ai.
 
Në fund kryetari i Prishtinës, Rama falënderoi edhe ‘Associated Press’ që në atë kohë ka publikuar lajme për luftën në Kosovë.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave