“Bekim, të marrësh Palio-n nga duart e Papës”, thotë Imzot Dodaj, Kryeipeshkëv i Tiranë-Durrësit
“Bekim, të marrësh Palio-n nga duart e Papës”, thotë Imzot Dodaj, Kryeipeshkëv i Tiranë-Durrësit 30.06.2022 | 15:41
“Është një hir të marrësh simbolin biblike të Palio-s nga duart e ipeshkvit të Romës dhe një gjest afërsie shumë domethënës për Kishën vendnore, për Kishën ndër shqiptarë ”. Këto janë fjalët e Imzot Arjan Dodaj, Kryeipeshkëv Metropilit i Tiranë-Durrësit, pasi mori simbolin e Palio-s nga Papa Françesku gjatë kremtimit të Meshës së Shenjtë në Solemnitetin e Shën Pjetrit dhe Shën Palit, në Vatikan.
 
“Është një hir e gëzim të marrësh simbolin biblike të Palio-s nga duart e ipeshkvit të Romës dhe një gjest afërsie shumë domethënës për Kishën vendnore,  për Kishën ndër shqiptarë . “Kremtimi sotëm në solemnitetit të Shën Pjetrit e Palit, gjatë cilit Papa Françesku u dha 44 kr na tregon se si Kisha shqiptare është zemrën e Kishës Universale dhe në zemrën e Papës. Ky kremtim më jep atë forcën e jashtëzakonshme të perceptuimit se jam i thirrur për të shërbyer, sipas shembullit të Bariut të Mirë. Thjesht, nëpërmjet të kësaj shenje të Pallio-s dëshmohet lidhja e Kishës sonë me Papën e me Kishën Universale, deri në dhurimin e jetës, sikur na kujtojnë edhe martirët tanë”. Këto janë fjalët e Imzot Arjan Dodaj, Kryeipeshkëv Metropilit  i  Tiranë-Durrësit, pasi mori simbolin e Palio-s nga Papa Françesku gjatë kremtimit të Meshës së Shenjtë në Solemnitetin e Shën Pjetrit dhe Shën Palit, në Vatikan.
 
Kryeipeshkvi Arjan Dodaj theksoi se si "Kryepeshkëv Mitropolit, ai duhet të jetë dëshmitar i gëzimit të Ungjillit për çdo besimtar e jo besimtar, në misionin që Kisha ia ka besuar si Bari shpirtëror "./Radio Vatikani
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave