25 filmat më të mirë për Krishtlindje
25 filmat më të mirë për Krishtlindje 21.12.2023 | 15:54
Gazeta prestigjioze “The Guardian” ka përgatitur një listë me filmat më të mirë të njohur ndonjëherë për Krishtlindje.
 
Më poshtë, gjeni të gjithë filmat dhe vitet kur janë realizuar:
 
The Muppet Christmas Carol (1992)
Tangerine (2015)
The Apartment (1960)
Gremlins (1984)
Carol (2015)
Meet Me in St Louis (1944)
The Long Kiss Goodnight (1996)
It’s a Wonderful Life (1946)
Elf (2003)
The Dead (1987)
The Silent Partner (1978)
Fanny and Alexander (1982)
Brazil (1985)
The Shop Around the Corner (1940)
Die Hard (1988)
Kings and Desperate Men (1981)
Christmas Evil/You Better Watch Out (1980)
Christmas Holiday (1944)
Gasman (1998)
Christmas in Connecticut (1945)
A Christmas Tale (2008)
Female Trouble (1974)
Le pupille (2022)
Remember the Night (1939)
Black Christmas (1974).
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave