Akademi solemne në ditëlindjen e Shën Nënë Terezës
Akademi solemne në ditëlindjen e Shën Nënë Terezës 25.08.2021 | 09:28
Në ditëlindjen e Shën Nënë Terezës, që sivjet koincidon me 5-vjetorin e shenjtërimit të saj nga Papa Françesku (2016), Dioqeza Prizren-Prishtinë, organizon Akademi Solemne, ditën e enjte, më 26 gusht 2021, në orën 19:00, në Qendrën “BogdaniPolis”, që gjendet në Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë.
 
 
PROGRAMI
 
Fjala e hapjes:
Sh. T. Imzot Dodë Gjergji, ipeshkëv i Dioqezës Prizren-Prishtinë
 
Fjala e Presidentes:
Sh. S. Znj. Vjosa Osmani, presidente e Republikës së Kosovës
 
Pikë muzikore:
Frederik Shopen – Nocturne në B-mol (Lule Elezi – piano)
 
Promovimi i librit italisht:
Don Lush Gjergji “Conversazioni con Madre Teresa”, Velar & Edizioni Dotrinari, 2021.
Flasin: Liljana Cuka, përkthyesja e librit & Majlinda Bregasi, shkrimtare
 
Pikë muzikore:
Lorenc Antoni/Genc Tukiçi – Hymn për Nënë Terezën “Vals Hyjnor” (Adelina Paloja – soprano & Lule Elezi – piano)
 
Promovim i librit:
Don Fatmir Koliqi, “Kulturë e krishterë. I. Dromca identitare”, Drita 2021.
Flet: Ndue Ukaj, shkrimtar 
 
Pikë muzikore:
Palok Kurti – Njat  zaman t’asaj furie (Adelina Paloja – soprano & Lule Elezi – piano)
 
Fjalimet përmbyllëse:        
Don Lush Gjergji, autor i librit
Don Fatmir Koliqi, autor i librit
 
19:40: Koktej rasti në Agorà
 
N. B. Akademia solemne në pajtueshmëri me masat në fuqi kundër pandemisë COVID-19, të nxjerra nga Institucionet e Republikës së Kosovë!/drita.info
 
 
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,