Gjej kohë
Gjej kohë 05.04.2024 | 03:09
Nënë Tereza
 
Gjej kohë 
Gjej kohë të mendosh 
Gjej kohë të lutesh 
Gjej kohë të qeshesh 
Është burimi i fuqisë 
Është fuqia më e madhe mbi tokë 
Është muzika e shpirtit. 
 
Gjej kohë për të luajtur 
Gjej kohë të duash dhe të duhesh 
Gjej kohë të japësh 
Është sekreti i rinisë së përjetshme 
Është privilegj i dhënë prej Zotit 
Dita është shumë e shkurtër për të qenë egoistë. 
 
Gjej kohë të lexosh 
Gjej kohë të jesh mik 
Gjej kohë të punosh 
Është burim mençurie 
Është rruga e lumturisë 
Është çmimi i suksesit. 
 
Gjej kohë të bësh mirësi
Është çelësi i parajsës./KultPlus.com
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave