Skulptura e dragoit e realizuar me balonë shënon rekord të ri botëror
Skulptura e dragoit e realizuar me balonë shënon rekord të ri botëror 12.02.2024 | 03:21
Një skulpturë dragoi e realizuar me rreth 38 mijë balona në një qendër tregtare në Hong Kong ka shënuar rekord të ri botëror.
 
Bëhet e ditur se, skulptura është krijuar nga Sze Tai “Wilson” Pang, Kun Lung Ho, dhe 60 vullnetarë të tjerë.
 
Dragoi 41.7 metra i cili tashmë është pjesë e rekordeve botërore Guiness, ka qenë pjesë e festimeve të Vitit të Ri kinez.
 
Realizatorët e tij kanë theksuar se sfida më e madhe ishte të siguroheshin që dragoi të qëndronte pa asnjë strukturë mbështetëse. /Telegrafi/
 
Video 
List of videos
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave