Krerët e NATO-s do të takohen sot në Washington
Krerët e NATO-s do të takohen sot në Washington 10.07.2024 | 03:11
Krerët e shteteve të NATO-s do të takohen në Washington të mërkurën si pjesë e Samitit të NATO-s ku do të diskutohet mbështetja për Ukrainën, transmeton Gazeta Metro.
 
Bisedimet mbi Ukrainën janë zvhilluar për muaj të tërë mirëpo në nivele më të ulëta përfshirë në një takim të ministrave të jashtëm të NATO-s ndërsa tani liderët do të nënshkruajnë marrëveshjet.
 
Takimi i të mërkurës do të mbyllet me një darkë në Shtëpinë e Bardhë ku nikoqir do të jetë presidenti Biden.
 
Në atë qka po quhet si testi më i madh për NATO-n në këtë 75 vjeqar, Biden të martën ngriti çështjen për paqe përmes forcës, raporton Voice of America.
 
“Jemi më të fortë se kurrë dhe kjo është e mirë” tha Biden duke folur në fillim të Samitit tre ditorë. Ai shtoi se ky moment në histori bën thirrje për reagim dhe forcë kolektiv./gazetametro.net
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.