Marinari francez mbijeton 16 orë në një varkë të përmbysur në Atlantik
Marinari francez mbijeton 16 orë në një varkë të përmbysur në Atlantik 04.08.2022 | 15:12
Një francez i moshuar ka mbijetuar 16 orë në det duke përdorur një flluskë ajri brenda varkës së tij të përmbysur.62-vjeçari u shpëtua nga ujërat e akullta të Oqeanit Atlantik nga roja bregdetare spanjolle, shkruan Euronews.
 
Roja bregdetare e Spanjës gjeti varkën me vela 12 metra të përmbysur, pasi mori një sinjal shqetësimi në mbrëmjen e së hënës.
 
Megjithatë, marinarit iu desh të priste deri në mëngjes për një shpëtim, sepse deti ishte shumë i trazuar.
 
Tre helikopterë dhe një anije shpëtimi u përpoqën për të shpëtuar njeriun, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, pasi morën sinjalin e fatkeqësisë në orën 20:23 me kohën lokale.
 
Një nga helikopterët zbuloi anijen e përmbysur ndërsa dielli po perëndonte dhe dërgoi një zhytës për të kontrolluar për shenja jete.
 
Burri u transportua me helikopter në një vend të sigurt dhe u dërgua në spital për kontrolle dhe u lirua menjëherë më pas pa asnjë problem shëndetësor.
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.