Në Australi përjetësohet shtatorja e Shën Nënë Terezës
Në Australi përjetësohet shtatorja e Shën Nënë Terezës 03.05.2022 | 11:07
Nobelistës dhe humanistës shqiptare iu është ngritur një shtatore në Adelaide të Australisë.
 
Kjo shtatore është ngritur nga komuniteti shqiptar që jeton atje. Adelaide e shtetit të Australisë Jugore është vendi i shumë shqiptarëve të cilët jetojnë dhe japin kontributin e tyre si pjesë e komunitetit australian. Ky komunitet ka formuar një shoqatë të cilës ia kanë vënë emrin “Nënë Tereza.
 
Kryetari i shoqatë “Nënë Tereza”, Tonin Pecaj, tha SBS ALBANIAN, se qëllimi kryesor i Shoqatëss Shqiptare është bashkimi i emigrantëve shqiptarë dhe zhvillimi i aktiviteteve të ndryshme me karakter atdhedashurinë dhe promovimin e vlerave shqiptare në Australinë e largët./SBS ALBANIAN
 
 
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave