A e di Edi që gjashtë breza kosovarësh janë viktima të fashizmit serbian?
A e di Edi që gjashtë breza kosovarësh janë viktima të fashizmit serbian? 09.06.2022 | 02:09
Nga Halil Matoshi
 
1.
Edi Rama për viktimat e fashizmit serbian në Kosovë e paska gjetë ilaçin.
Trushpërlamjen!
Ai po u thotë falni, edhe pse Serbia nuk ua njeh shtetin dhe i kërcënon me “Natë thikash të gjata”!?
Me i ngulë në hu!
 
Rama tha:
 
“SHBA ka hedhur dy bomba atomike në Japoni dhe një nga aleancat më të forta dhe miqësitë më të ngushta sot është aleanca dhe miqësia mes SHBA dhe Japonisë, pas dy bombave atomike. Dhe urdhëroni se ku është sot Japonia dhe nuk do të ishte sot aty nëse do të vazhdonte të qëndronte me kurriz nga SHBA, duke kërkuar nga ajo të uleshin në gjunjë për bombat atomike, të gjitha gjërat kanë radhën e tyre. Ku janë sot Franca dhe Gjermania? Çfarë po bën Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara, pas një armiqësie që është e pakrahasueshme për nga thellësia e saj dhe për nga gjaku i derdhur dhe aktet e çmendurisë me asgjë që ne kemi parë këtu. Janë bashkë. Për të përfituar reciprokisht nga shtrëngimi i duarve dhe rruga e të ardhmes”,
 
2.
Tre shembujt e Ramës janë të paqëndrueshëm.
Hi syve publikut.
Këto ish anmike ia njohin njana-tjetrës sovranitetin dhe integritetin territorial pra nuk mësyjnë me i marrë tokë njana-tjetrës, as me e zhbâ nga harta gjeopolitike akëcilën nga to.
 
3.
Ndërsa Aleksandar Vućić u betu në mandatin e ri:
“Zaklinjem se da ću sve svoje snage posvetiti očuvanju suverenosti i celine teritorije Republike Srbije, uključujući i Kosovo i Metohiju kao njen sastavni deo, kao i ostvarivanju ljudskih i manjinskih prava i sloboda. (…)To znači da se nećete nekada slagati sa mojim odlukama, ali znači da ćemo čuvati mir, stabilnost, da ćemo čuvati našu zemlju, Kosovo i Metohiju. (…)
 
P.S.
Ky nuk âsht betimi i Mbretit Karadjordjević, as i Kryeministrit Nikola Pašić dhe as i Ministrit të milicisë Aleksandar Ranković.
Dhe jo i “Kasapit të Ballkanit”, fashistit Milošević.
Në Ballkanin tuej t’hapun, nuk ka nevojë për përkthim. Besoj po e kuptoni Zotni Kryeministër i Republikës së Shqipnisë, Edi Rama!
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave