Këshilli i Evropës aprovon pakon e 13 të sanksioneve ndaj Rusisë
Këshilli i Evropës aprovon pakon e 13 të sanksioneve ndaj Rusisë 23.02.2024 | 14:04
Këshilli i Evropës (KE) ka aprovuar pakon e trembëdhjetë të sanksioneve ndaj Rusisë, shkruan Gazeta Metro.
 
Kjo pako fokusohet në limitimin e mëtutjeshëm të aksesit të Rusisë në teknologjitë ushtarake si dronët si dhe listimin e kompanive shtesë apo individëve të cilët janë të përfshirë në luftën e Rusisë ndaj Ukrainës.
 
Me këtë pako të re numri i personave të futur në listë të zezë ka shkuar përmbi 2000 duke goditur kështu personat të cilët i kanë mundësuar Rusisë zhvillimin e luftës.
 
Sanksionet përfshijnë gjithashu personat të cilat po ndihmojnë Rusinë që të pajiset me raketat koreanoveriore.
 
Gjithashtu me këtë pako synohet limitimi i industrisë ushtarake ruse në sigurimin e komponentëve që mundësojnë prodhimin e dronëve./gazetametro.net
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,
Ëmbëlsirë e shpejtë nga mollët dhe arrat: Desert perfekt i gatshëm për gjysmë ore! Kombinimi i mollëve dhe i arrave përbën shije të vërtetë.
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Tost dietik integral me gjethe selinoje Mënyra e përgatitjes: Përhapni gjalpin e kikirikut mbi 2 fetat e bukës.