Imzot Massafra: Lutjet e urimet e Kishёs katolike tё Shqipёrisё pёr shёndetin e Papёs
Imzot Massafra: Lutjet e urimet e Kishёs katolike tё Shqipёrisё pёr shёndetin e Papёs 04.07.2021 | 00:00
Imzot Massafra: Tё gjithё jemi afёr Papёs me dashuri e lutje, me urimin pёr shëndet tё plotё, shёrim e kthim tё shpejt nё Vatikan.
 
“Nё kёtё tё moment tё gjithё jemi afёr Papёs me dashuri e lutje, me urimin pёr shëndet tё plotё, shёrim e kthim tё shpejt nё Vatikan. Shenjtёri, ne lutemi pёr Ju qё tё ecni përsëri me kёmbё tuaja e qё tё na gёzoni me praninё tuaj. Urime e Zoti ju ndihmoftë. Shëndet!”, kёshtu pohon mes tjerash nё mikrofonin e Radio Vatikanit – Vatican News Kryetari i Konferencës Episkopale Katolike tё Shqipёrisё dhe kryeipeshkvi i Shkodёr-Pultit, imzot Angelo Massafra, duke shprehur afёrsinё dhe lutjen korale tё Kishёs katolike nё Shqipёri.
 
Ta degjojmë mesazhin e urimit të Imzot Angelo Massafres drejtuar Atit të Shenjtë:
 
 
 
/Radio Vatikani 
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Supë me patate dhe selino Selinoja është një perime e mrekullueshme e njohur gjërësisht për vetitë detoksifikuese të
Pastë me spinaq e djath Zieni pastat. Përderisa zihen pastat, përgatisni sosin. Në një tigan të thelle shkrni buterin,