Pushofsh në paqe prof. Zef Chiaramonte
Pushofsh në paqe prof. Zef Chiaramonte
12.02.2024 | 12:00
Ndërroi jetë dje (11 shkurt 2024) një nga personalitetet më të shquara të
Presidenti Ibrahim Rugova në përvjetorin e kalimit në amshim
Presidenti Ibrahim Rugova në përvjetorin e kalimit në amshim
21.01.2024 | 12:00
Ibrahim Rugova, simbol i udhës paqësore drejt fitores së Pavarësisë. Jetoi e
Nga Shqipëria, përvoja vëllazërimi në Vatikan, tek Papa Françesku
Nga Shqipëria, përvoja vëllazërimi në Vatikan, tek Papa Françesku
13.11.2023 | 02:32
Dhjetë krerë fetarë nga qyteti i Korçës ishin të pranishëm të mërkurën, në
Dom Pal Tunaj: Qenësia e Martirizimit
Dom Pal Tunaj: Qenësia e Martirizimit
21.05.2023 | 12:00
U botua libri i meshtarit dom Pal Tujan ' Qenësia e Martirizimit. Martirët:
Kisha katolike në Shqipëri kujton 30 vjetorin e vizitës së Gjon Palit II në vend
Kisha katolike në Shqipëri kujton 30 vjetorin e vizitës së Gjon Palit II në vend
24.04.2023 | 09:30
Kisha katolike në Shqipëri kujton një nga datat historike të saj. Bëhet fjalë
Kisha në Shqipëri i bashkohet korit të urimeve për 10-vjetorin e papnisë së Françeskut
Kisha në Shqipëri i bashkohet korit të urimeve për 10-vjetorin e papnisë së Françeskut
14.03.2023 | 02:48
Imzot Angelo Massafra, kryeipeshkëv Metropolit i Shkodër-Pultit e President i
Dom Nikë Ukgjini: viti jubilar i 320 vjetorit të Kuvendit të Arbenit
Dom Nikë Ukgjini: viti jubilar i 320 vjetorit të Kuvendit të Arbenit
25.01.2023 | 00:00
Dioqeza e Lezhës dhe Bashkia Lezhë shënuan vitin jubilar të 320-vjetorit të
“Bekim, të marrësh Palio-n nga duart e Papës”, thotë Imzot Dodaj, Kryeipeshkëv i Tiranë-Durrësit
“Bekim, të marrësh Palio-n nga duart e Papës”, thotë Imzot Dodaj, Kryeipeshkëv i Tiranë-Durrësit
30.06.2022 | 15:41
“Është një hir të marrësh simbolin biblike të Palio-s nga duart e ipeshkvit të
Papa priti Kryetaren e Parlamentit të Shqipërisë, Lindita Nikolla
Papa priti Kryetaren e Parlamentit të Shqipërisë, Lindita Nikolla
08.06.2022 | 12:32
Papa Françesku priti, sot paradite, në audiencë në Vatikan, Kryetaren e
Biskota me çokollatë dhe avokado – Ëmbëlsira e shëndetshme Avokado mund të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm i vajit ose i gjalpit, për ta bërë këtë mjafton
Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me
Maska që tërheqë fytyrën më mirë se botoksi Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!
Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky
Palëpeta gjermane: Brumi më i shijshëm, por më i mira është që mund të jetë i njelmët dhe i ëmbël! Jemi të sigurt që do të kënaqeni në gatimin interesant dhe në shijen e parezistueshme të palëpetave